Wystawa Sklep
Menu główne

Dzięki zastosowaniu specjalnych zestawów edukacyjnych, dzieci od najmłodszych lat mogą zapoznawać się z działaniem maszyn. Poznać podstawy między innymi automatyki, hydrauliki, mechaniki aby móc zagłębić się w prawdziwą inżynierię i robotykę.

W dzisiejszych czasach konieczna jest znajomość wspomnianych dziedzin nauki, i to nie tylko przez osoby zafascynowane światem techniki i automatyki.

Żyjemy w świecie, do którego musimy się bardzo płynnie i łagodnie adoptować.

Przykład: strach przed wejściem do windy, bo nie wiadomo, co się z nami stanie w tej dziwnej kabinie. Dziecko a potem człowiek, który zna podstawy działania i zachowania urządzeń, które otaczają nas w każdym momencie, chętnie i bezpiecznie może z nich korzystać.

Najlepszym działaniem jest edukacja dzieci już od wieku przedszkolnego. Doskonałym narzędziem do nauczania dzieci są klocki wraz z elementami pozwalającymi tworzyć konstrukcje ruchome. LEGO Education® kładzie szczególny nacisk na tak zwane budowanie inżynierskie. Jest to praca twórcza ucznia przy wykorzystaniu najprostszych rozwiązań.

Doświadczenie mówi, że z kilku klocków można stworzyć niesamowite prace. Taka aktywność pobudza kreatywność i daje uczniowi poczucie odniesionego sukcesu.

Takie małe sukcesy składają się na budowanie silnej motywacji a w konsekwencji na odkrywaniu własnych talentów. Do tego celu służą otwarte projekty, które proponujemy na naszych zajęciach.

Silnym bodźcem do działania jest praca zespołowa i współrywalizacja. Na tym polu istnieje również mnóstwo sposobów na wykorzystanie klocków LEGO®. Konkursy na dokładność, sprawdzenie pamięci, budowanie na czas oraz konkursy w wykorzystanie zbudowanych konstrukcji.

Praca z nami nie zakłada i nie realizuje czysto pedagogicznego profilu działania.

Zawsze będziemy chętnie nieść dobrą zabawę, jednak żeby tak było musimy sprostać oczekiwaniom dzieci. To właśnie te młode umysły mają w sobie niezliczone pokłady wyobraźni. Jest to tak duży magazyn pomysłów, że często nie mieści się jego potęga w głowach dorosłych. Klocki LEGO® zostały stworzone przez wyjątkowo wrażliwą osobę, LEGO Education® zostały zaprojektowane przez wspaniałych projektantów ze świata nauk ścisłych i humanistycznych.

Naszym zadaniem jest starać się sprostać oczekiwaniom dzieci, przez co dawać zadowolenie również ich rodzicom. Dziś proste budowle, jutro skomplikowane dzieła na pokazach i konkursach.

Efektem zastosowania metod LEGO Education® od najmłodszych lat, będzie lepszy i łatwiejszy start w poznawaniu prawdziwego świata, który zwykło się nazywać wielką machiną.

I co najważniejsze. Wszystko co wspólnie tworzymy powstaje dosłownie klocek po klocku.